اگر می خواهید به کودکتان کدنویسی بیاموزید، قطعا کمبود برنامه ها، اسباب بازی های اپل، کیت های موتورز و حیوانات قابل برنامه ریزی که شما می توانید برای کارمند آینده خود Google خریداری کنید وجود ندارد. برخی از آنها بدون شک عالی هستند، اما بسیاری بر روی مهارت های جداگانه تمرکز می کنند که ممکن است در دهه های آینده وجود داشته باشد یا نباشد. برای بچه های جوان، آنچه که ممکن است بیشتر از همه برای یادگیری کدنویسی لازم باشد، یادگیری نحوه فکر کردن به شیوه یک برنامه نویسی است.
و برای این کار آنها حتی به یک کامپیوتر نیاز ندارند.

در اینجا چند راه برای بچه های خود با استفاده از مواد ساده ای که احتمالا در خانه وجود دارد معرفی می کنیم که مفاهیم برنامه نویسی را راحت تر متوجه بشوند.

برگذاری یک مهمانی – جشن

برای معرفی بچه ها به مفهوم یک حلقه (اساسا یک دنباله)، برخی موسیقی ها را روشن کنید و یک سری از حرکات رقص را تکرار کنید. در اینجا یک فعالیت ساده از کمک به کودکان و نوجوانان با رمزگذاری برای Dummies است:

شناسایی پنج حرکت رقص: کف زدن، تپش، چرخش، پرش و چوبه دار. سپس یک سری حرکت در یک خط روی تخته سفید (یا حتی یک قطعه کاغذ) بنویسید:

تکرار ۲ بار:

کف زدن، کف زدن، کف زدن

۳ بار تکرار کنید:
افتادن، تپش، کف زدن
وحشت زده، پرش، تقلا، پرش

پس از یادگیری دنباله، کدنویسی جوان شما می توانید حلقه رقص خود را با استفاده از همان اقدامات بنویسید و آن را انجام دهید.

دریافت دستبند

اگر شما چند دانه سیاه و سفید (یا هر دو رنگ) داشته باشید، می توانید باینری را به بچه خود معرفی کنید – راهی برای نشان دادن اطلاعات با استفاده از دو گزینه – با ساخت دستبند های کد باینری. گرفتن برخی از رشته، چاپ الفبای دودویی، و اختصاص ۱ به سیاه و سفید و ۰ تا سفید. سپس Beading (ساخت دستبند) را شروع کنید. حروف های من، MW، به عنوان ۰۱۰۰۱۱۰۱۰۱۰۱۰۱۱۱ کد گذاری می شود.

بازی با عروسک های کاغذی

HelloRuby.com، منابع آنلاین برای سری کتاب های غریب لیندا لیکوس سلام روبی، دارای فعالیت های خلاقانه برای آموزش بچه ها در مورد کامپیوتر، برنامه نویسی و فن آوری است. من عاشق لوکاس از استفاده از عروسک های کاغذی هستم تا مفاهیم عبارات بولی را معرفی کنم (یک عبارت منطقی که درست یا غلط است) و انتخاب.
در این فعالیت، بچه ها Ruby شخصیت را در لباس و لوازم جانبی مختلف با استفاده از Booleans مانند “روز دوشنبه، روبی لباس های سبز و قرمز لباس” و اظهارات انتخاب مانند “اگر باران، روبی می پوشد [نقطه در لباس مناسب]، و یا دیگری او را می پوشد [نقطه در لباس مناسب]. ”

, چگونه بدون کامپیوتر به کودکان کدزدن بیاموزیم؟, آموزش برنامه نویسی, آموزش برنامه نویسی

فنجان پشته (Stack)

برای تدریس بچه های خود در مورد ارتباط بین نمادهای و اقدامات، می توانید آنها را به یک ربات فنجان انباشته تبدیل کنید – یک ایده از Thinkersmith. ابتدا یک کد با استفاده از این نمادها ایجاد کنید و سپس “ربات” کوچک خود را دنبال کنید.
سپس سوئیچ کن .

, چگونه بدون کامپیوتر به کودکان کدزدن بیاموزیم؟, آموزش برنامه نویسی, آموزش برنامه نویسی

شما می توانید برای حرکات نادرست کودک خود ابتدا تماشا کنید، و سپس با یکدیگر همکاری کنید تا برنامه را برطرف کنید.

منبع: lifehacker