تفاوت بین جنگو و لاراول

جنگو یک چارچوب منبع باز برای توسعه وب است که در زبان برنامه نویسی پایتون نوشته شده است . الگوی معماری به دنبال Model View Template (MVT) در جنگو بود. چارچوب جنگو برای توسعه برنامه های وب پیچیده استفاده می شود . چارچوب جانانو توسط بنیاد نرم افزار جانگا توسعه داده شد. جنگو در ابتدا در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. جنگو با مجوز ۳ بند BSD (Berkeley Software Distribution) مجوز گرفت.

Laravel یک چارچوب منبع باز برای توسعه وب است که در زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است . الگوی معماری به دنبال Model View Controller (MVC) در Laravel بود. این توسط تیلور اوتوول ایجاد و توسعه داده شد. Laravel با مجوز MIT مجوز گرفت. این در ابتدا در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. Laravel فراهم می کند مجموعه ای غنی از ویژگی های شبیه به Ruby on Rails . لاروئل نیاز به دانش اساسی و پیشرفته PHP دارد. Laravel می تواند برای توسعه برنامه های مدیریت محتوا ( CMS ) استفاده شود.

جنگو در برخی از وبسایت های شناخته شده مانند موزیلا، Instagram، Bitbucket، Pinterest و غیره استفاده می شود. تمام نگهداری و انتشار توسط بنیاد نرم افزار جنگو مدیریت خواهد شد. جنگو سبک وزن است و دارای ویژگی مستقل برای اهداف توسعه و آزمایش است. هدف اصلی چارچوب جنگو، توسعه برنامه های وب پیچیده در زمان کم است.

Laravel به ویژگی های پیشرو در شرایط ترافیک کاربر بیشتر نیاز دارد. زمان توسعه می تواند از لحاظ ویژگی چارچوب کاهش یابد که ویژگی های داخلی را برای تسهیل زندگی یک توسعه دهنده فراهم می کند. Laravel ویژگی های خوبی دارد که یک برنامه وب را از ابتدا به یک روش ساده تر توسعه دهد.

 

از آنجایی که در بسیاری ترجمه ها جنگو معادل جانگو نوشته میشود لذا در ادامه مقاله به همین سبک می نویسیم.

مقایسه بین جنگو و لاراول

در زیر مقیاس ۸ بالا بین جنگو و لاراول است

جنگو در مقابل لاراول, آموزش برنامه نویسی

تفاوت های کلیدی بین جنگو و لاراول

در زیر لیستی از نقاط، تفاوت های کلیدی Django و Laravel را توصیف کنید

 1. جانگو یک چارچوب وب سطح بالا مبتنی بر پایتون است که توسعه سریع و راه حل طراحی تمیز را فراهم می کند در حالی که چارچوب Laravel نیز چارچوب وب برنامه با نحو زیبا و با ویژگی های مختلف مانند مسیریابی، جلسات، احراز هویت و ذخیره سازی است.
 2. جانگو توسعه سریع، جامعه بیشتر، بسته های بزرگ، آسان برای یادگیری، کتابخانه های بزرگ را فراهم می کند در حالی که Laravel فراهم می کند حالت توسعه سریع، تزریق وابستگی، معماری نرم افزار، بسته های اجتماعی خوب، مدل MVC، جامعه رو به رشد و غیره،
 3. جانگو دارای چندین معیار از چند ویژگی است که پشتیبانی نشده یا الگوهای کارآیی کمتری دارند، نمایشگرهای URL، زیرنویس نقشه برداری شیء-ارتباطی، ترکیب زیر کامپوننت های داخلی، در حالی که لاروول دارای چند معیاری از روش های بزرگ استاتیک و عملکرد کند است.
 4. جانگو دارای چندین معیار از چند ویژگی است که پشتیبانی نشده یا الگوهای کارآیی کمتری دارند، نمایشگرهای URL، زیرنویس نقشه برداری شیء-ارتباطی، ترکیب زیر کامپوننت های داخلی، در حالی که لاروول دارای چند معیاری از روش های بزرگ استاتیک و عملکرد کند است.
 5. جانگو بسیاری از ابزارهای ساخته شده مانند تزئینات، ابزارهای جستجوگرها ، کتابخانه های شخص ثالث و غیره دارد، در حالی که لاروول دارای ویژگی های ساده تر و تزریق روش است.
 6. اجزای جنگو سبک هستند و دارای سیستم های سریال سازی و اعتبارسنجی هستند که برای ترجمه بین فرم های صفحه وب و مقادیر پایگاه داده مورد استفاده قرار می گیرند در حالی که Laravel دارای یک ابزار آهنگساز است که تمام وابستگی ها و کتابخانه ها را با استفاده از فایل به نام فایل composer.json بارگذاری می کند که در یک پوشه منبع
 7. جانگو از Mapping Relational Object (ORM) پشتیبانی می کند که رابط کاربری بین نرم افزار و پایگاه داده را فراهم می کند تا داده ها را از پایگاه داده به طور موثری حفظ کند در حالی که Laravel دارای سازنده پرس و جو و پشتیبانی نقشه یابی شیء (ORM) با اجرای یک رکورد فعال است.
 8. جانگو از پشتیبانی multi ligula پشتیبانی می کند که با وب سایت های مختلف چند زبانه سازگار با سیستم داخلی سازی داخلی آن که در سیستم داخلی آن وجود دارد، پشتیبانی می کند در حالی که Laravel دارای فضاهای نامی و رابط های مختلف است که برای سازماندهی و مدیریت منابع استفاده می شود.
 9. جانگو از رابط گرافیکی کاربر اداری پشتیبانی می کند که یک نوع رابط کاربری آماده برای استفاده برای وظایف و فعالیت های اداری است در حالی که احراز هویت Laravel و مکانیسم موتور قالب که برای طراحی طرح های سلسله مراتبی و طرح بندی از جمله محتوای پویای استفاده می شود.
 10. جانگو از چارچوب های مختلفی نظیر Ajax ، Caching، RSS (Rich Site Summary) و چارچوب های مختلف دیگر پشتیبانی می کند در حالی که Laravel دارای مدیریت پیکربندی، مسیریابی و تست پذیری است که در آن پیکربندی فعالیت های مدیریتی به طور مرتب در ماشین های مختلف صورت می گیرد که در آن چارچوب لاروئل استفاده می شود .
 11. جانگو محیط توسعه را با یک وب سرور سبک وزن با استقرار ساده تر و سریع تر فراهم می کند که تضمین پایان دادن به پایان دادن به فعالیت های توسعه و آزمایش را در حالی که چارچوب لاروئل شامل صفات و رویداد و فرمان اتوبوس است که برای اجرای کارهای cron و رویداد فرمان رویداد پشتیبانی از اجرای دستورات مختلف و رویدادهای مختلف را به شیوه ای ساده تر ارسال می کند.

جدول مقایسه بین جانگا و لاروال

در زیر جدول مقایسه ای بین عملکرد جانانگو و لاراول وجود دارد

مبنای برایمقایسهجنگولاروئل
تعریفاین یک چارچوب جامع وب پک است که در پایتون نوشته شده استاین یک چارچوب جامع وب پشته است که در PHP نوشته شده است
نگهداریاین توسط بنیاد نرم افزار جیانگو نگهداری می شوداین توسط خود توسعه دهنده و جامعه خود تحت مجوز MIT نگهداری می شود
معماریاین یک مدل مدل مشاهده مدل (MVT) استاین مدل مدل View Controller (MVC) است
سکواین پشتیبانی از پلت فرم متقابل استاین پشتیبانی از پلت فرم متقابل است
عمومیتاین ویژگی سریع توسعه را با گروه بزرگ کاربران جامعه دارداین معماری تمیز و پایه جامعه رو به رشد است
مقیاس پذیریپشتیبانی از مقیاس پذیری بالالاروول نیز از مقیاس پذیری بالا پشتیبانی می کند، اما تنها تفاوت زبان مورد استفاده برای نوشتن چارچوب است
استاندارد سازیپایه جامعه توسعه دهنده بزرگجامعه برنامهنویس
سازگاریچند پیکر دیگر برای پایتون وجود داردتنها چارچوب برای پی اچ پی در نظر گرفته شده است

نتیجه گیری – جنگو مقابل لارو

چارچوب Django Web application از پایتون پشتیبانی می کند در حالی که Laravel از پی اچ پی پشتیبانی می کند. تنها تفاوت بین چارچوب های جنگو و لاراول این است که زبان آنها پشتیبانی می کند و ویژگی های مختلفی وجود دارد و کتابخانه ها برای تکمیل نیازهای مختلف وجود دارند. بسیاری از جوانب مثبت و منفی وجود دارد و همچنین تفاوت های بین عملکرد جانانو و لاراول را درک می کنند. از لحاظ مقیاس پذیری، توسعه آسان، تعمیر و نگهداری و تست، جنگو بسیار مورد توجه قرار گرفته است، در حالی که پایتون نیز اجرای سریعتر را ارائه می دهد که سرعت اجرای برنامه را بهبود می بخشد.

انتخاب چارچوب می تواند بر اساس ویژگی های زبان و چارچوب برای برآوردن نیازهای مشتری تعیین شود. این باید در زمان طراحی راه حل برای برنامه مراقبت شود. از لحاظ محبوبیت جامعه کاربر، جانگو خوب و خوب عمل می کند و لاروول همچنین تقریبا مشابه جانسون را نیز دارد که جنجالی نسبت به جانگو ندارد.